Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy specjalną ofertę prezentacji dla nauczycieli, które odbędą się w dniach 14-15 marca br. w godzinach popołudniowych, w formie online.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Rejestracja zostanie uruchomiona w dniu 1 marca br. o godz. 9:00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych spotkaniach online!

14 MARCA 2022r.

15 MARCA 2022r.15:00-15:30

Co zrobić, aby szkoła stała się innowacyjnym i kreatywnym miejscem na miarę XXI wieku? Jak bezkosztowo otrzymać rozwiązanie technologiczne odpowiadające na realne potrzeby szkoły? Jak zgłosić się do programu eduLAB 2.0? W czasie wykładu odpowiemy na te i inne pytania oraz zapoznamy Was ofertą działania akceleratora edTech. 


15:00-15:30

Jakie kompetencje są potrzebne na rynku pracy, a jakie będą niezbędne za 10, 20 lat? Jakie kompetencje mają dzieci i młodzież, jakie powinny mieć i w jaki sposób mogą je zdobywać? Które trendy technologiczne i gospodarcze będą kluczowe w określaniu kompetencji jutra?
Na jaką przyszłość powinniśmy przygotowywać uczniów, których kształceniem zajmujemy się dziś? Jakiego typu umiejętności powinniśmy wspierać w kształceniu i jakie mamy dostępne narzędzia, które mogą wspomagać kształtowanie kompetencji jutra? Te zagadnienia poruszymy podczas warsztatu dedykowanego dla kadr edukacyjnych podczas Check IT.


15:30-16:00

Prelekcja dla nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Podczas spotkania przedstawimy projekt „Lubelska Wyżyna IT” czyli sprawcę całego zamieszania jakim jest konferencja „Check IT” 🙂 Opowiemy o potencjale lubelskiej branży IT oraz o roli miasta we wspieraniu ekosystemu IT. Z przyjemnością wysłuchamy oczekiwań nauczycieli względem miasta i Lubelskiej Wyżyny IT oraz porozmawiajmy o przyszłości młodzieży!

15:30-16:30

Umiejętność skupienia uwagi oraz wzbudzenie zaangażowania uczniów jest dzisiaj jednym z kluczowych zadań w procesie nauczania. Szczególne znaczenie tego aspektu było widoczne podczas nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym, podczas którego uczeń jednym kliknięciem mógł zmienić ekran lekcji na grę. Uwagę ucznia można zwiększyć poprzez zwiększenie interakcji między środowiskiem nauczania oraz uczniem. W przypadku nauczania informatyki, szczególnie istotne jest wprowadzenie praktycznego nauczania, podczas którego nudna teoria zostanie zastąpiona praktycznymi zadaniami. Czy można połączyć interaktywność i praktykę podczas nauczania informatyki?


16:00-17:00

Jak przeprowadzić transformację cyfrową? – najlepiej szybko i kompleksowo.
Stan początkowy: brak jednolitych, centralnych narzędzi informatycznych zapewniających należytą rozliczalność.
Wiodąca potrzeba: zapewnienie narzędzi do sprawnego zarządzania oświatą oraz obsługi procesów realizowanych w jednostkach oświatowych.
Wartością dodana: aplikacje dla nauczycieli, uczniów i rodziców.


16:30-17:30

Rozwijanie umiejętności uczniów uzdolnionych z informatyki jest wymagającym zadaniem. Tacy uczniowie bardzo szybko przyswajają wiedzę w ramach podstawy programowej i warto zadać pytanie, czy w szkole można takim uczniom zaproponować coś więcej? Myślę, że nie tylko można, ale nawet trzeba zadbać o edukację uczniów szczególnie uzdolnionych. W ramach zajęć na kołach zainteresowań z informatyki szkoła może zaoferować rozwijanie się w takich kluczowych dzisiaj dziedzinach informatyki jak: cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja czy algorytmika i programowanie. Tylko w jaki sposób szkoła może zaproponować szczególnie uzdolnionym uczniom rozwój w tak specjalistycznych dziedzinach informatyki?


17:00-18:00

Bezpieczne dane, czyli dostępne, integralne i chronione.Sieć miejska, dane i ich przetwarzanie w modelu hybrydowym.Strategie miejskie dla lubelskiej oświaty – standardy usług. Miejski standard centralnej obsługi oraz zarządzania zasobami komputerów, serwerów, stron internetowych.Centralny system zgłoszeń awarii i usterek.Całodobowe wsparcie użytkowników.


17:30-19:00

Learning Apps to narzędzie pozwalające na tworzenie interaktywnych zadań, które z powodzeniem można wykorzystać w gamifikacji zajęć czy Escape roomach. Dołącz do spotkania, w którym poznasz podstawowe funkcje programu.


18:00-19:00

Podczas wykładu podpowiem jak zachęcić młodzież do nauki programowania poprzez rozrywkę – na grach, na żywych przykładach.


19:00-20:00

W trakcie warsztatów zaprezentuję narzędzie do nauki programowania w szkołach podstawowych i średnich. Pokaże w jaki sposób prowadzić zajęcia tworzyć zadania i sprawdzać wiedzę. Zaprezentuję jak pokazać najmłodszym klasom podstawy programowania blokowego i tworzenia gier. Dla szkół średnich pokażę w jaki sposób uczyć języka Python i przygotować do matury z informatyki.


19:00-20:00

Wzrost kwoty wolnej do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego do 120 tys. zł, zmiany w składce zdrowotnej i ryczałcie, nowe ulgi podatkowe, m.in. dla rodzin 4+, dla pracujących seniorów i osób powracających do Polski. Jak w polskim ładzie się odnaleźć, pomoże prezentowany informatyczny system dla biznesu szeroko stosowany w polskich przedsiębiorstwach oraz w szkołach średnich o profilu ekonomicznym.