Prezentujemy szeroki wybór warsztatów stacjonarnych, które odbędą się na terenie szkół podstawowych z Lublina. Termin warsztatów zostanie uzgodniony po dokonaniu rejestracji.

Zapisy na warsztaty dokonywane są grupowo przez nauczyciela danej klasy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty, uczniowie jednej szkoły mogą wziąć udział tylko w jednych warsztatach online lub stacjonarnych, zaś o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Rejestracja na konferencję oraz zapisy na warsztaty zostaną uruchomione 1 marca br. o godz. 9:00!

Wszystkie warsztaty stacjonarne są dedykowane uczniom klas 1-3 szkół podstawowych.


Poćwicz pamięć z interaktywną matą edukacyjną
(gr 1)


Poćwicz pamięć z interaktywną matą edukacyjną
(gr 2)


Poćwicz pamięć z interaktywną matą edukacyjną
(gr 3)

dr Agnieszka Gandzel, Katarzyna Korulczyk, Kamil Kapłon

Poznaj i wypróbuj matę edukacyjną stworzoną przez studentów Politechniki Lubelskiej w ramach pracy inżynierskiej. Projekt skupiał się na stworzeniu pomocy dydaktycznej pozwalającej w interaktywny sposób rozwijająca zapamiętywanie, sekwencję ruchów, porównywanie, zachęcająca do aktywności ruchowej, a także łącząca naukę z zabawą. Chcesz poznać działanie maty? Zapraszamy!

Udział w warsztatach nie wymaga dostępu do pracowni komputerowej.

Limit: 25 osób

90 min


Zostań Asem Internetu – o cyberbezpieczeństwie dla najmłodszych (gr 1)


Zostań Asem Internetu – o cyberbezpieczeństwie dla najmłodszych (gr 2)


Zostań Asem Internetu – o cyberbezpieczeństwie dla najmłodszych (gr 3)

Katarzyna Korulczyk, Kamil Kapłon

Czy można nauczyć się czegoś przez zabawę? Pewnie! Dzięki interaktywnemu programowi od Google’a – Interladnii dziecko może poznać tajniki bezpieczeństwa w sieci. Podczas warsztatów będą poruszone tematy dotyczące m. in. jak reagować na podejrzane maile czy jak tworzyć bezpieczne hasła

Limit: 25 osób

60 min


Robotyka z Super IQ (gr 1)


Robotyka z Super IQ (gr 2)


Robotyka z Super IQ (gr 3)

Super IQ Centrum Nauki i Zabawy

Warsztaty z robotyki poprowadzone zostaną przez Super IQ  Centrum Nauki i Zabawy. Zapoznamy dzieci z tematyką robotyki, pokażemy  jak funkcjonują roboty oraz wskażemy przykłady ich obecności w życiu codziennym. Następnie dzieci będą miały okazję zbudować robota z wykorzystaniem specjalnej wersji klocków Lego oraz zaprogramować swoją konstrukcję. Nie zabraknie również czasu na krótką zabawę lub zawody robotów. Warsztaty poprowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy od lat pracują z dziećmi, budują roboty i uwielbiają klocki Lego. Więcej szczegółów na temat naszej działalności edukacyjnej można znaleźć na stronie www.superiq.pl

Limit: 25 osób

60 min


Warsztaty dla dzieci z mistrzami świata
w dziedzinie robotyki (gr 1)


Warsztaty dla dzieci z mistrzami świata
w dziedzinie robotyki (gr 2)


Warsztaty dla dzieci z mistrzami świata
w dziedzinie robotyki (gr 3)

Dominik Ściborek

Zapraszamy na warsztaty z robotyki prowadzone przez Mistrzów Świata w robotyce. W warsztatach może wziąć udział dosłownie każdy. Zbudujemy, zaprogramujemy świetne roboty, które następnie stoczą walki na specjalnej macie. 

Limit: 25 osób

60 min


Robotyka dla Juniora

Arkadiusz Gwarda

Na warsztatach młodzi programiści mogą tchnąć życie w małe roboty, którymi można sterować, lub można sprawić, by były autonomiczne.
Wszystko to przy pomocy mikrokontrolerów edukacyjnych Micro:bit oraz kodowania z użyciem bloczków – dziecinnie proste z ogromną dawką frajdy!

Limit: 10 osób

60 min


Robotyka Lego (gr 1)


Robotyka Lego (gr 2)


Robotyka Lego (gr 3)

Cyberskill

Zajęcia z LEGO rozwijają wyobraźnię i kreatywność, ćwiczą zdolności manualne. Niezależnie od wieku każdy lubi coś z nich zbudować. Właśnie dlatego, idealnie nadają się do nauki programowania wśród najmłodszych.
 
Warsztat robotyki CyberSkill to propozycja zajęć podczas których będziemy konstruować szalone maszyny z klocków LEGO. Uczestnicy zdobędą przy okazji wiedzę dotyczącą ich budowy, działania zaawansowanych przekładni zębatych i podstaw programowania.

Limit: 25 osób

60 min


Tworzenie modów do Minecraft (gr 1)

Tworzenie modów do Minecraft (gr 2)

Tworzenie modów do Minecraft (gr 3)

Tworzenie modów do Minecraft (gr 4)

Cyberskill

Podczas warsztatu pokażemy dzieciom znaną grę Minecraft od zupełnie nowej strony! Na 60 minut staniemy się pracownikami firmy deweloperskiej rozwijającej modyfikacje do programu. Stworzymy od podstaw i dodamy do Minecraft zupełnie nowy przedmiot. Aby to osiągnąć będziemy musieli zaprojektować model 3D przedmiotu, namalować teksturę i zaprogramować go odpowiednio. Najlepsze jest to że program w którym to zrobimy jest zupełnie darmowy, wiec zabawę będzie można kontynuować w domu.

Limit: 12 osób

60 min


Rozpocznij przygodę z programowaniem z płytkami CodeBug!

Albert Błaziak

Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy 1-5) i ma na celu zaznajomienie młodych ludzi z technikami programowania w prosty i przyjemny sposób. Płytki interaktywne skupiają uwagę ucznia na zabawie i możliwości tworzenia swojego projektu, jednocześnie ucząc jak działają mechanizmy programistyczne. To proste narzędzie pozwala na poznawanie tajników programowania w łatwy do przyswojenia i intuicyjny sposób. Praca z płytkami polega na wykreowaniu programu za pomocą bloków przypominających puzzle, aby następnie móc wyświetlić jego wynik na urządzeniu z diodami LED. W ramach warsztatów uczniowie będą mieli szansę nauczyć się tworzyć pierwsze programy, aby następnie uruchamiać je na symulatorze online oraz na płytkach, które zostaną im wypożyczone na czas zajęć.

Limit: do 30 osób

180 min