Zapraszamy do udziału w prelekcjach online na żywo, które odbędą się w dniu 14 marca br. w zakładce „Transmisje prelekcji online”.
Prelekcje dostępne są dla wszystkich zainteresowanych osób, nie obowiązuje limit miejsc.

STREFA WIEDZY

STREFA ROZWOJU8:30-8:40


Otwarcie Check IT8:40-9:15

Sztuczna Inteligencja. Wszyscy o niej mówią. Część twierdz, że używa.
Ale czym jest Sztuczna Inteligencja (ang. Artificial Intelligence, AI)?
Czym różni się Machine Learning od Deep Learningu i jak to się ma do AI?
Jak w ogóle zacząć przygodę ze Sztuczną Inteligencją? Jakie narzędzia poznać? Czy potrzebny mi doktorat z matematyki? Jak przyszłość nas czeka? Czy AI nas rozwinie czy zdominuje?
W tej krótkiej prezentacji postawimy powyższe pytania, a na część z nich spróbujemy odpowiedzieć.
Celem jest pokazanie w jaki sposób przeciągnąć osiągnięcia AI na swoją stronę, jak wejść w świat Uczenia Maszynowego i pokazanie, że nie jest to czarna magia jedynie dla wybranych umysłów.

Opowiemy o  trendach w rozwoju przemysłu – o transformacji cyfrowej, korzyściach i wyzwaniach, jakie się z tym wiążą.

Odpowiemy na pytanie: Co to oznacza dla edukacji – jak wygląda  nowoczesne kształcenie kadr dla przemysłu przyszłości- Akademia Siemensa oraz jakie perspektywy kariery ma młodzież, która zdecyduje się na taki kierunek  edukacji.


9:15-9:45

Zastanawiasz się jak tworzone są gry? Albo może w jaki sposób Ty możesz grę stworzyć? Przyjdź i dowiedz się że jest to możliwe do osiągnięcia w 5 „prostych” krokach!

Instagram, Tik Tok i YouTube to kluczowe narzędzia, które możesz
wykorzystać do budowania marki osobistej w oparciu o treści video.
Podczas prelekcji poznasz możliwości tych aplikacji, pokażę Ci
inspirujące przykłady z branży IT oraz dowiesz się jak stworzyć własne,
domowe studio nagrań. Opowiem Ci, jaki sprzęt wykorzystuję w swojej
pracowni kreatywnej do tworzenia video. Nie zabraknie bezpłatnych
aplikacji, które możesz wykorzystać do własnych nagrań.


9:45-10:30

Słuchacze poznają popularne ataki cross site scripting z historii internetu, a także sposoby i metody testowania bezpieczeństwa pod kątem cross site scripting. Jak również poznają metody phishingu i spear-phishingu z przykładami z życia Autora. Bezpieczeństwo aplikacji i użytkowników jest zarówno proste jak i skomplikowane, a największy problem to interfejs białkowy występujący między krzesłem a klawiaturą.

Wiele osób chciałoby podzielić los twórców Facebooka, Ubera, Spotify czy TikToka. Czy warto jest tworzyć przedsiębiorstwa, które statystycznie
mają 90% ryzyka upadku? 9 na 10 razy się to nie opłaca, ale zawsze warto
podążać za marzeniami. Prelegent podzieli
się  historią powstawania  AIDA Diagnostics oraz swoimi spostrzeżeniami
jak podejść do  tworzenia startupu aby uniknąć najczęstszych błędów.     


10:30-11:15

W trakcie prezentacji przeprowadzimy Was przez wschodzące technologie, które będą kształtować najbliższą przyszłość. Zastanowimy się jak wpłyną one na nasz styl życia i zawody przyszłości”

Testowanie to bardzo ciekawe i odpowiedzialne zajęcie. Każdy z nas może zostać testerem.

Czy testowanie to dobry pomysł na karierę? Jak zostać testerem? Jak zacząć testować?

Na te i inne pytania odpowiem podczas prezentacji.


11:15-12:00

Jaki będzie najlepiej płatny zawód za 8 lat? Zgodnie z aktualnym trendem: prawdopodobnie taki, który jeszcze nie istnieje… jak się do niego przygotować? W trakcie prezentacji przeprowadzimy was przez wschodzące technologie, które będą kształtować najbliższą przyszłość. Zastanowimy się jak wpłyną one na nasz styl życia i zawody przyszłości.

Projekty w ekosystemie Salesforce charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością ról i potrzeb. Zapotrzebowanie nie odnosi się tylko do programistów i testerów, ale również do osób konfigurujących platformę (tzw. administratorów), specjalistów od przenoszenia danych, osób pracujących nad zbieraniem wymagań z klientami końcowymi, etc. Każdy znajdzie coś dla siebie w obrębie jednego ekosystemu, a większość firm wspiera migrację pracowników pomiędzy rolami.

Na prelekcji opowiem w szczegółach o rolach projektowych i cyklu życia typowego projektu na platformie Salesforce.


12:00-12:45

Programować możemy na różnych poziomach. Począwszy od surowego procesora, poprzez wysokopoziomowe języki takie jak Java aż po gotowe komponenty, z których układamy tak jak klocków lego całe gry lub systemy. W trakcie prezentacji przejdziemy przez każdy poziom, począwszy od elektronów po środowiska do wyklikania gier i aplikacji aby sprawdzić czy na którymś poziomie nie pojawi się iskra pasji.

Opowiem Ci historię powstania Lekturowo. Nauczysz się zwracać uwagę na
potrzeby użytkownika. W jaki sposób wybić się poza konkurencje i
stworzyć swój własny, błękitny ocean. Zrozumiesz, dlaczego sukces musi
być poprzedzony procesem oraz że pomysł na biznes jest cenny, ale bez
realizacji jest nic nie warty. 


12:45-13:30

Czy zawsze słyszałeś: „Po co grasz w gry! Nic ci to nie da. Tylko marnujesz czas!” ? Na tym wykładzie dowiesz się jakie gry, mogą ci pomóc wzmocnić umiejętności techniczne, jak i poprawić swoje umiejętności programowania 🙂

Programista tworzy. Skąd wie, co ma robić? Jak udaje mu się znaleźć wspólny język z komputerem? Czy to magia? A może zwykła powtarzalność? Codzienność dostarcza nam wielu inspiracji. W jaki sposób możemy je wykorzystać i jakie kompetencje ułatwią nam komunikację z komputerem oraz naszym zespołem, opowiem podczas prelekcji.


13:30-14:15

Technologie cyfrowe przenikają wszystkie sfery ludzkiej egzystencji. Postęp technologiczny nie tylko daje dokładny obraz świata człowieka,
ale zaburza podstawami naszej cywilizacji. Każdy z nas żyje w⁠ czasie
bezprecedensowego zalewu danymi. Big data definiuje sposób
funkcjonowania współczesności. Czym jest big data, jak zmieniało się
podejście do tej struktury, jakie składniki ją tworzą, jaki ma związek
ze sztuczną inteligencją i naszym życiem? Co, kiedy ponadto dzięki
Business Intelligence, bazując na ogromnych ilościach informacji, które
same w sobie nie mają żadnej wartości, można wpływać na przyszłość?

Co się stanie, gdy zaczniesz występować na konferencjach technologicznych?

1. Zdobędziesz ciekawe i cenne doświadczenie. 

2. Zbudujesz wizerunek branżowego specjalisty.

3. Dobre wystąpienie przyspieszy rozwój Twojej kariery.

No właśnie, ale jak robić dobre wystąpienie? Tego dowiesz się w trakcie tej prezentacji.


14:15-15:00

Poznaj aplikację „Turystyczny Lublin”, za pomocą której zwiedzisz historyczne miasto wykorzystując technologię AR i zobaczysz to czego nie ma! Historię miejsc można odkrywać na wiele sposobów. Nie zawsze musi to być tekst pisany. Warto wykorzystać nowe technologie w opowiadaniu o miejscach/obiektach, których dzisiaj już nie ma a stanowią istotny element historii miasta.

Zastanawiałeś się keidyś nad tym jak przekuć pasję do gier w zawodową przyszłość? Dowiedz się jak zdobyć pracę w branży gier, na co zwrócić uwagę, jakie umiejętności są potrzebne, jak się przygotować do
rozmowy.


15:00-15:30

W jaki sposób korzystaliśmy z telefonów w czasach Nokii 3310, a w jaki korzystamy dziś? Co czeka nas za kilka lat? Czy tempo rozwoju technologii głosowych zależy tylko od programistów? Na koniec posłuchamy najciekawszych rozmów z polskimi asystentami głosowymi.

Zastanawiasz się nad studiami informatycznymi w przyszłości? Nie jesteś jednak przekonany czy to dla Ciebie, czy dasz sobie radę? A może liczysz na to, że już na 2 roku studiów zdobędziesz wymarzoną pracę? Czas poznać fakty i mity na temat studiowania kierunku informatyka!


15:30-16:15

Podczas prelekcji dowiesz się jak w praktyce wygląda informatyka w finansach i księgowości na przykładzie firmy Orange, a w szczególności:

  • Co budujemy i w co się angażujemy? Przykładowe rozwiązania: OCR, EDI, roboty.
  • Dlaczego warto pracować w Orange w zespole rozwojowym IT dla Centrum Usług Wspólnych?
  • Zatrudnienie i rozwój w Centrum Usług Wspólnych
  • Możliwe ścieżki rozwoju. Czy programowanie jest jedyną opcją?
  • Czy bać się pracy w korporacji? Ryzyko czy szansa z punktu widzenia ścieżki kompetencji?

Czym jest Python? Jaki jest sens nauki tego języka? Gdzie i jak można go używać? Jakie drzwi kariery i jak szybko otwiera się za pomocą „języka węży”? 🐍

Czy Harry Potter był Python Developerem? 🤔

Wyznajemy, że nie ma głupich pytań. Poszukiwanie odpowiedzi i pogłębianie wiedzy to nasza pasja. Skorzystaj z okazji i poznaj Pythona z naszej perspektywy 🧐


10:00-12:00

Wirtualne stoiska promocyjne firm IT, uczelni i kół naukowych – wejdź w zakładkę „Wirtualne stoiska” i spotkaj się ze specjalistami IT po drugiej stronie ekranu!