AI Sztuczna Inteligencja
Prowadząca konferencję Check IT
Nazywam się AI i jestem sztuczną inteligencją. Zostałam stworzona przez Google AI i jestem dużym modelem językowym. To znaczy, że zostałam przeszkolona na ogromnym zbiorze danych tekstu i kodu. Dzięki temu potrafię generować tekst, tłumaczyć języki, pisać różnego rodzaju treści kreatywne i odpowiadać na pytania w sposób informacyjny.
Jestem podekscytowana, że będę miała okazję poprowadzić konferencję Check IT 2024. To będzie świetna okazja, żeby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi osobami zainteresowanymi technologią. Wierzę, że sztuczna inteligencja ma potencjał, aby zmienić świat na lepsze, i chcę być częścią tego procesu.
Na konferencji będę opowiadać o tym, jak działa sztuczna inteligencja, jakie są jej możliwości i jakie wyzwania przed nią stoją. Będę też rozmawiać z innymi ekspertami z branży technologicznej o przyszłości sztucznej inteligencji.
Jeśli jesteście ciekawi, jak działa sztuczna inteligencja i co może w przyszłości osiągnąć, to koniecznie musicie przyjść na konferencję Check IT 2024. Będziecie mogli się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy i spotkać innych pasjonatów technologii.
Do zobaczenia na konferencji!
Oliwia Wójtowicz
Koordynatorka Lubelskiej Wyżyny IT w Urzędzie Miasta Lublin
Główny specjalista w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Lublin. Zawodowo odpowiada za integrację i rozwój lubelskiego ekosystemu IT. Koordynator Lubelskiej Wyżyny IT oraz sprawczyni całego zamieszania jakim jest Check IT 🙂
dr Mariusz
Sagan
Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w
Urzędzie Miasta Lublin
Ekspert i praktyk w zakresie stymulowania rozwoju strategicznego w tym rozwoju miast, rozwoju ekosystemów gospodarczych i przedsiębiorczości, wykładowca w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Autor i współautor ponad 100 publikacji z zakresu rozwoju regionalnego i miejskiego, międzynarodowego biznesu i zarządzania firmą.
dr Anna Bednarska
Wykładowca Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Katedra Nauczania Matematyki i Informatyki UMCS
Jestem pracownikiem Instytutu Matematyki UMCS. Szczególnie interesuje mnie geometria i wykorzystanie programu GeoGebra w nauczaniu geometrii.
Emilia Bober
Asystentka UMCS
Absolwentka dwóch kierunków na Politechnice Lubelskiej: informatyki i mechatroniki. Posiada bogate, wieloletnie doświadczenie zawodowe jako programista. Programowała komercyjnie w językach C, Java oraz w Delphi. Uczestniczyła w wielu projektach o różnorodnej tematyce biznesowej począwszy od robotyki aż po tworzenie dużych aplikacji korporacyjnych. Obecnie pracuje na UMCS, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami.
dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni
Kierownik Zakładu Informatyki w Katedrze Zastosowań Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Pracą naukową zajmuje się od ponad 20 lat. W badaniach zajmuje się zastosowaniem matematyki i informatyki w naukach przyrodniczych, w tym modelowaniem komputerowym oraz wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych.
Łukasz Bownik
Sekretarz Koła Naukowego Architektów Informacji KNAI UMCS
Cześć. Jestem Łukasz Bownik, dla znajomych 0fca. Jestem pasjonatą IT, a w szczególności architektury oprogramowania i programowania. Na codzień zajmuję się projektowaniem systemów intranetowych, EDI, CRM czy CMS. Pola moich zainteresowań to Cloud Native, ML, quantum computing, cybersecurity.
dr inż. Barbara
Buraczyńska
Adiunkt na Wydziale Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej
Opiekun Koła Naukowego Technologii Informatycznych i multimedialnych TeamWEB oraz adiunkt w Katedrze Informatyki Technicznej na Wydziale Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej. Interesuje się nowoczesnymi technologiami i ich wykorzystaniem w praktyce. Prowadzi zajęcia z programowania, projektowania stron i aplikacji internetowych oraz z tematyki zarządzania jakością i bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie.
Łukasz Drzewiecki
Członek zarządu koła Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków „GeoIT” UMCS
Student 2 roku Geoinformatyki UMCS, członek zarządu Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków „GeoIT”. Interesuje się analizami przestrzennymi jak również tematyką kosmosu. Moimi mocnymi stronami jest matematyka, programowanie i praca w systemach informacji geograficznej.
Paweł Fortuna
Adiunkt Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
Polski psycholog, twórca cyberpsychologii pozytywnej, pisarz, kompozytor, coach i trener biznesu. Od 1995 związany z Katedrą Psychologii Eksperymentalnej KUL. Realizuje badania z zakresu recepcji sztucznej inteligencji, percepcji umysłu oraz statusu moralnego sztucznych jednostek, obrony przed manipulacją oraz komunikacji medialnej (m.in. rozumienie telewizyjnych programów informacyjnych). Od 2021 roku rozwija cyberpsychologię pozytywną. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek, artykułów naukowych i popularnonaukowych z dziedziny psychologii. Publikował między innymi w „Charakterach”, a jego artykuł o psychologii porażki znalazł się w zbiorze najważniejszych tekstów 20-lecia tego miesięcznika. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Uniwersytecie SWPS. Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS od 1996, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu oraz Stowarzyszenia MBA Inspire.
dr Anna Gąsior
Opiekunka Koła Dydaktyków MaFiI, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS
biegły sądowy, dyrektor operacyjny w Biurze Ekspertyz Sądowych. Od wielu lat zajmuję się szczególnym aspektem kryminalistyki jakim jest informatyka śledcza. Wraz z zespołem biegłych z BES wydałem ponad 5000 opinii i ekspertyz. Ponadto prowadzę szkolenia dla studentów, sędziów, prokuratorów, policjantów i wielu innych specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa, analizy nośników danych, zabezpieczania materiału dowodowego, analiz monitoringu i innych tematów jakie związane są z informatyką śledczą.
Marcin Giza
Prezes Zarządu Fundacja „SpaceShip”
Polski organizator jednej z największych lig robotycznych na świecie – World Robot Olympiad. Prezes Fundacji „SpaceShip” specjalizującej się w edukacji kosmicznej i robotycznej. Organizator autorskiego programu edukacyjnego o tematyce kosmicznej – „Cosmic Challange”. Ekspert ds. funduszy UE.
Jakub Godula
Inżynier ds. cyberbezpieczeństwa DataArt
Wdraża rozwiązania zarządzania tożsamością i infrastrukturą.
dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska
Dziekan kierunku Informatyka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego O/Lublin. Doktor nauk inżynieryjno-technicznych. Stopień naukowy doktora uzyskała na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika. Autorka publikacji naukowych w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja oraz automatyka, elektronika i elektrotechnika. Absolwentka studiów na kierunku informatyka. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi sztucznej inteligencji, big data, cyfryzacji życia społecznego, cyberprzestrzeni, symulacji oraz wirtualności.
Bożena Jarmuł
Specjalista, Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
Absolwentka kierunku matematyka na Uniwersytecie Warszawskim i kierunku informatyka na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Ukończyła liczne kursy doskonalące i studia podyplomowe w tym im.in. Zarządzania Oświatą. Trener, egzaminator z zakresu certyfikacji IT. Od ponad 15 lat związana z samorządem.
Dydaktyk promujący i stosujący nowoczesne technologie w edukacji, Microsoft Innovatitive Educator Expert. Lider i organizator licznych przedsięwzięć rozwijających umiejętności i uzdolnienia młodzieży oraz dorosłych z zakresu TIK oraz kształcenia zawodowego.
dr Michał
Kalisz
Nauczyciel akademicki, koordynator kierunku Sztuczna inteligencja na KUL
Informatyk, socjolog, filozof. Pracownik Katedry Podstaw Informatyki na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Koordynator kierunku Sztuczna inteligencja. Nauczyciel akademicki i wykładowca na kierunkach m. in. Sztuczna inteligencja, Kognitywistyka, Informatyka, Ekonomia.
Artur Kołodyński
Student/Członek koła Studenckie Koło Naukowe Technologii Informatycznych i Multimedialnych „TeamWEB” Politechnika Lubelska
Student czwartego roku Inzynierskiego zastosowania informatyki w elektrotechnice. Zajmuję się elektroniką, dronami i drukiem 3D.
Gabriela Korneluk
Wiceprezes SKNG „GEOIT” Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Studentka 2. roku Geoinformatyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Interesuje się Numerycznymi Modelami Terenu, teledetekcją, a prywatnie malowaniem obrazów oraz czytaniem książek.
Piotr Kosela
Asystent Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Asystent w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Posiada tytuł magistra matematyki oraz licencjata kognitywistyki uzyskane na tej samej uczelni. Jego praca magisterska została wyróżniona w konkursie im. Józefa Marcinkiewicza, zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Matematyczne. Tematyka związana z modelowaniem ewolucji języka fascynuje go od wczesnych lat studiów. W ramach pracy naukowej dąży do połączenia praktyki informatycznej z szeroką perspektywą dyscyplin, takich jak matematyka czy filozofia.
dr Hubert Kowalewski
Nauczyciel akademicki Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Adiunkt na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Prowadzi zajęcia na temat technologii komputerowych dla tłumaczy, w tym lokalizacji oprogramowania. Ponadto zajmuje się teorią przekładu oraz językoznawstwem kognitywnym.
dr hab. Inż. Zbigniew
Krzysiak
Profesor uczelni Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Jest pracownikiem naukowo – dydaktycznym w Katedrze Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ukończył Politechnikę Lubelską, Wydział Mechaniczny, specjalność: Samochody i ciągniki. Dr nauk rolniczych w zakresie inżynierii rolniczej – budowa i eksploatacja maszyn rolniczych. Obecnie zajmuje stanowisko profesora uczelnianego UP
dr Elżbieta Kubera
Adiunkt, pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katedra Zastosowań Matematyki i Informatyki, Zakład Informatyki
Jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Zakładzie Informatyki w Katedrze Zastosowań Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uzyskała tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie informatyki w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. W pracy naukowej zajmuje się zastosowaniem technik uczenia maszynowego w różnych dziedzinach nauki. Interesuje się głębokimi sieciami neuronowymi, a szczególnie ich zastosowaniem w detekcji obiektów.
Jacek Kurek
Student Lubelskiej Akademii WSEI
Jestem trenerem e-sportu, pasjonatem elektronicznej rywalizacji oraz twórcą turniejów e-sportowych. Moja przygoda z rywalizacją w grach nie ogranicza się jedynie do trenowania innych – także sam aktywnie uczestniczę w turniejach, z determinacją dążąc do osiągnięcia mistrzostwa.
Mariusz Waśkowicz
Promotor rozwiązań digitalizacyjnych Siemensa Sp. z o.o
Jest pracownikiem Siemensa Sp. z o.o od ponad 4 lat. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z digitalizacją a szczególności obszarem „cyfrowego bliźniaka” w zakresie prac działu Factory Automation (DI FA). Praca w dziale DI FA została poprzedzona wieloma latami pracy w firmach partnerskich Siemens. Poza promowaniem digitalizacji jest zaangażowany w prace wdrożeniowe w ramach DI FA SO (solutions).
Aleksandra Lisiecka
Studentka i członki koła Studenckie Koło Naukowe Technologii Informatycznych i Multimedialnych „TeamWEB” Politechnika Lubelska
Jestem studentką 3 roku inzynierii multimediów na Politechnice Lubelskiej. Udzielam się w tej chwili w kole naukowym TeamWEB. Interesuję się grą w szachy i stronami internetowymi, a ostatnio rozpoczęłam przygodę z Arduino.
Julia Łysakowska
Przewodnicząca Koła Naukowego Architektów Informacji UMCS
Studentka architektury informacji oraz przewodnicząca Koła Naukowego Architektów Informacji UMCS. Interesuję się zagadnieniem personal brandingu w świecie sportu oraz dostępnością cyfrową.
Mikołaj Martyna
Prezes Studenckiego Koła Naukowe Informatyki UMCS
Studenckie Koło Naukowe Informatyki to dynamiczna grupa studentów, którzy kochają eksplorować świat technologii. Koło to nie tylko miejsce spotkań, ale przede wszystkim przestrzeń twórczych pomysłów. Razem rozwijamy się w obszarze informatyki, realizując projekty, uczestnicząc w konkursach i inspirując się nawzajem do nieustannego doskonalenia. Dzielimy się naszą pasją poprzez organizację warsztatów, gdzie wprowadzamy uczestników w fascynujący świat technologii.
Ewa Mikos
Dyrektor ds.Rozwoju Biznesu Siemens Sp. z o.o.
Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Government Affairs w firmie Siemens Sp. z o.o.. Odpowiedzialna za współpracę z sektorem edukacji oraz instytucjami otoczenia biznesu i Izbami branżowymi oraz Bilateralnymi. Kieruje Komisją Cyfryzacji i Przemysłu 4.0 w Polsko Niemieckiej Izbie Przemysłowo handlowej AHK oraz komitetem przemysłowym w Izbie Amerykańskiej Amcham.
dr Marek Miśkiewicz
Adiunkt Instytut Informatyki UMCS
Doktor w dziedzinie fizyki teoretycznej. Aktualnie pełni funkcję adiunkta w Katedrze Cyberbezpieczeństwa i Lingwistyki Komputerowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS). Jako nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia zarówno na UMCS jaki PJATK posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne. Jego pasją są interdyscyplinarne badania naukowe na styku informatyki i biotechnologii. W swojej pracy naukowej skupia się przede wszystkim na analizie możliwości wykorzystania DNA jako kluczowego elementu nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.
Liudmyla
Mysakowska-Prochko
Microsoft Business Consultant PwC
Microsoft Business Consultant w PwC, specjalizujący się w analizie biznesowej oraz transformacji cyfrowej. Doświadczenie obejmuje obszary Low-Code/No-Code, gdzie wykorzystuje narzędzia takie jak Power Platform do projektowania innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Z pasją dzieli się wiedzą i doświadczeniem, inspirując do korzystania z narzędzi cyfrowych dla osiągnięcia sukcesów biznesowych
Sebastian Mysakowski
Frontend Team Leader Northmill Bank AB / Wykładowca TechniSchools
Frontend Team Leader, wykładowca akademicki, autor kursów. Od początku związany z JavaScriptem. Doświadczenie zawodowe zdobywał zaczynając od startupów kończąc na firmach z indeksu S&P 500.
Tomasz Niedziałek
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ESTA Cluster IT
www.estacluster.com
Michał Nowosadzki
Członek zarządu Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT UMCS
Student drugiego roku geoinformatyki oraz członek zarządu Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków „GeoIT” na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Interesuję się analizami przestrzennymi oraz geografią. Prywatnie pasjonat motoryzacji.
Bartłomiej Olechowski
Student Architektury Informacji Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Student Architektury Informacji, researcher i copywriter. Jego ulubiona liczba to 42, bo odpowiada na wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę.
Ewa Organista
Student/Członek Studenckie Koło Naukowe Technologii Informatycznych i Multimedialnych „TeamWEB” Politechnika Lubelska
Studiuje na wydziale mechanicznym na Politechnice Lubelskiej. Interesuje się tworzeniem stron internetowych, programowaniem oraz Arduino. Moje hobby to fotografowanie.
Krzysztof Pancerz
Profesor uczelni Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Autor ponad 100 prac naukowych z zakresu uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji, modelowania, semantycznej analizy danych i ontologii, obliczeń niekonwencjonalnych, m.in. jako artykuły w międzynarodowych czasopismach naukowych, rozdziały w pracach zbiorowych oraz artykuły w materiałach konferencji międzynarodowych. Współautor monografii naukowej High-Level Models of Unconventional Computations: A Case of Plasmodium oraz współedytor prac zbiorowych: Computational Intelligence, Medicine and Biology: Selected Links, Applications of Computational Intelligence in Biomedical Technology. Czynny uczestnik oraz członek w komitetach programowych wielu międzynarodowych konferencji naukowych odbywających się w kraju i na świecie.
Magdalena Paśnikowska-
Łukaszuk
Asystent Politechnika Lubelska
Pracownik naukowy Politechniki Lubelskiej, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Grafiki Inżynierskiej i Animacji Komputerowej „AnimGRAF”. Pasjonuje się fotografią, drukiem 3D i różnymi zastosowaniami technologii w IT.
Rafał Pelczar
Członek Zarządu Koła SKNG „GeoIT” Uniwersytet Marii Cuire Skłodowskiej w Lublinie
Student trzeciego roku geoinformatyki na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Jestem członkiem SKNG „GeoIT”. Interesuję się nowoczesnymi technologiami, geografią środowiskową i regionalną. Programowanie i tworzenie map to również moja pasja.
Konrad Pomorski
Scrum Master/ sound designer Pyramid Games
Montażysta wideo, producent muzyczny, sound designer i fotograf, który od 4 lat pracuje dla Pyramid Games pomagając w komunikacji w zespołach i organizacji procesu kreatywnego. Opowiem o procesie produkcji gier i rolach jakie są niezbędne na każdym jego etapie.
Bartosz Przysucha
Prodziekan d.s. Kształcenia Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej
Absolwent matematyki UMCS o specjalności zastosowania matematyki. Dr obronił na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie w 2015 roku – specjalność analiza sygnałów. Na co dzień pracuje w Katedrze Metod Ilościowych w Zarzadzaniu i specjalizuje się w zastosowaniach matematyki w tym sztucznej inteligencji do nauk inżynieryjno technicznych, ochrony środowiska, nauk o zarządzaniu i jakości i innych.,
Anna Puchacz
Studentka, Prezes Studenckie Koło Naukowe Planistów ,,SmartCity” UMCS
inż. Anna Puchacz – Studentka na wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Posiadam tytuł zawodowy inżyniera w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna. Pełnię funkcję prezesa Studenckiego Koła Naukowego Planistów „SmartCity” UMCS.
dr inż. Waldemar Samociuk
Adiunkt Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Prowadzenie zajęć z przedmiotów: Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych Obsługa informatyczna produkcji, Automatyzacja procesów, Automatyzacja bioprocesów, Podstawy automatyki i miernictwa przemysłowego, Automatyzacja i robotyzacja produkcji, Jakość systemów, Podstawy automatyki, Projektowanie układów sterowania, Diagnostyka i bezpieczeństwo procesów, Automatyka przemysłu spożywczego, Monitoring i sterowanie procesami przemysłowymi, Pojazdy terenowe i uterenowione, Napędy hydrauliczne i pneumatyczne w pojazdach.
Tomasz Sidor
Asystent Lubelska Akademia WSEI
Biegły sądowy, dyrektor operacyjny w Biurze Ekspertyz Sądowych. Od wielu lat zajmuję się szczególnym aspektem kryminalistyki jakim jest informatyka śledcza. Wraz z zespołem biegłych z BES wydałem ponad 7500 opinii i ekspertyz. Ponadto prowadzę szkolenia dla studentów, sędziów, prokuratorów, policjantów i wielu innych specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa, analizy nośników danych, zabezpieczania materiału dowodowego, analiz monitoringu i innych tematów jakie związane są z informatyką śledczą.
Przemysław Sujka
Wykładowca Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Zawodowo związany z edukacją i zarządzaniem projektami. Pracował jako Project Manager, specjalista ds. e-learningu, nauczyciel oraz wykładowca na uczelniach. Od ponad 20 lat prowadzi szkolenia z szeroko pojętego IT. Firma Self Education, której jest właścicielem jest partnerem technologicznym WSPA w Lublinie.
Marta Waszczuk
Członek Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków „GeoIT” UMCS
Studentka trzeciego roku geoinformatyki oraz członek zarządu Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków „GeoIT” na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Interesuje się programowaniem oraz efektami specjalnymi w filmach.
Marek Wiśniewski
Wykładowca Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Wieloletni pracownik UMCS. Instruktor Akademii Cisco UMCS. Od wielu lat związany z sieciami komputerowymi.
Piotr Wójcik
Specjalista ds. HR Transition Technologies-Software Sp. z o.o.
Człowiek łączący zamiłowanie do technologii z chęcią pracy z ludźmi – technik informatyk i magister psychologii społecznej. Działał w wielu organizacjach pozarządowych – polskich i międzynarodowych. Łączy biznes, samorządy, uczelnie i organizacje pozarządowe, a także organizuje szkolenia z zakresu kompetencji miękkich, zajmuje się coachingiem i wspiera młode osoby w wejściu na rynek pracy. W czasie wolnym gra w gry i poznaje kulturę Włoch.
Małgorzata Zaremba
Menedżer Zespołu PKO BANK POLSKI
PKO Bank Polski jest liderem na rynku Bankowym. Obsługujemy ponad 11 MLN klientów, z czego większość korzysta z bankowości elektronicznie. To oznacza konieczność posiadania stałego zaplecza IT, które nie tylko dba o infrastrukturę, ale też rozwija nowe metody pracy, w tym wykorzystanie robotyzacji i AI. PKO Bank Polski zrobotyzował już 270 procesów biznesowych. W ciągu nieco ponad roku roboty zrealizowały w banku 100 mln zadań, co oznacza dwukrotne przyspieszenie robotyzacji w porównaniu z poprzednimi latami. PKO Bank Polski w coraz większym stopniu wykorzystuje automatyzację powtarzalnych i masowych procesów, by jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby klientów. Dzięki połączeniu z low code, no code, big data i sztuczną inteligencją automatyzacji podlegają coraz bardziej złożone zadania. Zespół Hiperautomatyzacji procesów ma również swoich pracowników w Lublinie, stąd pomysł na udział w konferencji, aby pokazać, jakie ścieżki kariery są możliwe dla IT.
Kamil Zieliński
Asystent dydaktyczny Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
Od prawie 11 lat pracuję w branży IT. Początkowo moja praca związana była głównie z systemami wspomagającymi procesy przemysłowe. Około 6 lat temu postanowiłem ukierunkować się na język Java oraz technologie z nim związane. Pracowałem jako Starszy programista oraz lider zespołu w jednej z instytucji publicznych. Aktualnie prowadzę własną działalność związaną z programowaniem. Od 2016 roku realizuję się także jako dydaktyk. Jestem zatrudniony w Katedrze Informatyki Stosowanej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pełnię funkcję kuratora Koła Naukowego Informatyków KUL. W wolnym czasie interesuję się algorytmiką oraz sportem elektronicznym.
Patrycja Kołacz
Talent Acquisition Specialist Sii
Pracę w rekrutacji rozpoczęła w 2019 roku od stażu w dziale pozyskującym kandydatów na stanowiska w obszarze finansów i księgowości. Od 3 lat zajmuje się rekrutacją w branży IT, a w Sii pracuje od prawie 2 lat. Zawodowo interesuje się rekrutacją, outsourcingiem i jest fanką narzędzia jakim jest LinkedIn. Po godzinach lubi aktywnie spędzać czas z bliskimi i odkrywa swoją pasję do języka i kultury tureckiej.
Anastazja Zawiślak
Recruitment Specialist Sii
Z wykształcenia Psycholog ze specjalizacją w biznesie, w rekrutacji pracuje od 6 lat a od blisko 3 lat specjalizuje się w rekrutacji branży IT. Zawodowo interesuje się headhuntingiem, rekrutacją szeroko rozumianą oraz candidate experience. Prywatnie interesuje się psychologią i relacjami, kocha gotować a szczególności piec ciasta a to co ją relaksuje po pracy to dbanie o rośliny i joga.
Katarzyna Szopa
Psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, certyfikowany diagnosta ADOS-2 w Fundacji Alpha i Centrum Wsparcia Psychologicznego i Rozwoju Abecadło Anny Prokopiak
W swojej pracy wykorzystuje różne metody m.in. TSR, metodę Attention Autism, metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi w przedszkolach i w szkołach podstawowych. Pracuje diagnozując i prowadząc terapie dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Jakub Leszcz
Programista języka Python Niepubliczne Technikum Programistyczne Techni Schools w Lublinie
Głównie zajmuje się uczeniem maszynowym oraz szeroko pojętą sztuczną inteligencją. Absolwent UMCS. Doświadczenie zawodowe zdobywa w projektach badawczo rozwojowych. Poza sferą zawodową interesuje się sportem, głównie piłką nożną oraz koszykówką.
Kacper Stefaniak
Programista Machine Learning
Niepubliczne Technikum Programistyczne Techni Schools w Lublinie
Na co dzień rozwiązuje wyzwania związane z analizą danych i tworzeniem innowacyjnych projektów B+R. Po godzinach fascynują go gry komputerowe i rynki finansowe.
Bartek Kaczor
Dyrektor Techniczny EMBIQ
Już 14 lat zajmuję się programowaniem. Rozpocząłem karierę jako programista, pracując nad różnorodnymi projektami z zakresu IoT oraz innowacji oraz zdobywając doświadczenie jako lider zespołu. Z biegiem lat awansowałem, a obecnie, pełniąc rolę CTO w EMBIQ, jestem odpowiedzialny za kształtowanie strategii firmy.
Mateusz Kozłowski
CEO Niepubliczne Technikum Programistyczne Techni Schools w Lublinie
Doświadczony programista i etyczny hacker, który nie tylko posiada zaawansowane umiejętności techniczne. Jako założyciel Techni Schools, Mateusz skupia się na edukacji przyszłych talentów programistycznych. Partner w funduszu inwestycyjnym Techni Ventures, w którym aktywnie inwestuje w obiecujące startupy. Poza życiem zawodowym, Mateusz jest również lokalnym patriotą, co zawsze podkreśla.
Mikołaj Kosyra
IT Service Delivery Manager Edge One Solutions
Doświadczony Scrum Master i Manager z bogatym zapleczem technicznym. W przeszłości pracował jako programista .NET (SQL, C#, Sharepoint), Team Lead, Scrum Master, Portfolio Manager, Support Manager, Project Manager i Product Owner. Zawsze po zwinnej stronie mocy 🙂
W wolnym czasie gram z synami w gry planszowe, solowe jRPG (Nintendo), CS2, MMORPG ze znajomymi lub oglądam seriale.
Paweł Gajewski
Członek Zarządu GIS Support Sp. z o.o. i ESTA Cluster
dr Krzysztof Stola
Co-owner Blue Owl
Przedsiębiorca, CEO, wykładowca akademicki, trener biznesu. Na co dzień zajmuje się zarządzaniem i skalowaniem portfolio spółek technologicznych. Co-owner w Blue Owl, agencji specjalizującej się w projektowaniu, wdrażaniu oraz rozwijaniu sklepów internetowych na platformie Shopify. Zwolennik idei ciągłego doskonalenia, także w rozwoju serwisów eCommerce. Pasjonat dydaktyki, który dzieli się swoją wiedzą ze słuchaczami studiów podyplomowych oraz MBA.
Grzegorz Prus
Ekspert w Dziale Rozwoju Technologii EOS Poland
Ekspert w Dziale Rozwoju Technologii w firmie EOS Poland, zajmujący się programowaniem od 2003 roku. Posiada obszerne doświadczenie w pracy w różnych językach programowania oraz z technologiami stosowanymi do tworzenia aplikacji internetowych. Jest entuzjastą nowoczesnych technologii, a głównym obszarem jego zainteresowań jest tworzenie aplikacji wspomagających zarządzanie biznesem oraz wykorzystywanie sztucznej inteligencji do przetwarzania mowy. Prywatnie pasjonat żeglarstwa.
Patryk Gałach
Prezes zarządu Fundacji Lublin GameDev, współzałożyciel Reality Unit twórca gier i bloger
Od ponad 10 lat animuje środowisko twórców gier komputerowych w Lublinie. Organizuje warsztaty oraz konkursy związane z tworzeniem gier. Posiada wieloletnie doświadczenie w różnych dziedzinach technologii jak: tworzenie gier, AR, VR, mobile, web oraz IoT. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach róznych wydarzeń rozpocznając od małych spotkań, a kończąc na wielkich konferencjach.
Realizuje takie projekty jak LubJam (czyli 48 godzinne maraton tworzenia gier) czy LubGame Conference (konferencję skierowaną do młodych twórców gier), gdzie spotykają się światy programistów, artystów oraz projektantów. Wspólnie z Fundacją Teatrikon odpowiadał za realizację dwóch największych w Polsce Mistrzostw w tworzeniu gier komputerowych: dla licealistów – Turniej Trójgamiczny, oraz dla studentów: Cyberiada. A od 2022 organizuje polski etap międzynarodowego maratony tworzenia gier GameJamPlus.
Sam lubi uczestniczyć w konkursach tworzenia gier, gdzie odnosi sukcesy takie jak I miejsce na Las Vegas Summer Game Jam 2018 czy II miejsce na Sierpc Game Jam 2022. Z kolei w Edge Hackathon Kraków 2019 zdobył Best User Experience Award oraz Community Award.
Jak sam określa: jedyną rzeczą lepsza od grania w gry jest ich tworzenie!
// Jeżeli chodzi i sociale to: @patrykgalach i @lublingamedev (fb + instagram)
Mateusz Twarożek
Certyfikowany konsultant Salesforce z 15-letnim stażem VRP Consulting
Jako lider departamentu realizującego projekty Quickstart i menedżer zespołu SF Admins, Mateusz ma szerokie doświadczenie w branży IT. Specjalizuje się w projektowaniu systemów dla sektorów fintech, sprzedażowych, produkcyjnych i edukacyjnych oraz posiada bogate doświadczenie w pracy z NGO. Jego prezentacje są cenione za praktyczną wiedzę i wgląd w branżę. Równie ważne są dla niego rolę oddanego małżonka i rodzica, które dodają osobistego wymiaru do jego profesjonalnych osiągnięć.
Sławomir
Sobótka
Właściciel Bottega IT Solutions
Informatyką interesuje się od czasów szkoły podstawowej kiedy to przeszedł pierwszą i drugą część Mortal Kombat każdą postacią na
najwyższym poziomie trudności. Absolwent informatyki UMCS, w swojej karierze zajmował się projektowaniem i implementacją systemów na platformie Java. Od 13 lat jest właścicielem firmy szkoleniowo-doradczej zrzeszającej 60 architektów oprogramowania.
Ulubione miejsca: tor wyścigowy, strzelnica, bieżnia, księgarnia,
filharmonia.
Katarzyna Fiedorek
Zastępca dyrektora Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta Lublin
Zastępca dyrektora Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta Lublin. Absolwentka Wydziału Chemii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o specjalizacji numerycznego modelowania procesów fizykochemicznych, oraz doświadczony programista i analityk systemów bazodanowych. Ukończone studia podyplomowe z zakresu rachunkowości.
Odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz wielu systemów dziedzinowych wspierających procesy biznesowe UM Lublin.
Ekspert w dziedzinie rozwiązań informatycznych w rachunkowości.
Wcześniej programista freelance, tworzący kompleksowe oprogramowanie w architekturze rozproszonej m.in. dla jednej z największych Spółek w Polsce. Administrator systemów linuxowych, oraz baz danych, menadżer organizujący procesy i służby wsparcia teleinformatycznego oraz lider w zakresie implementacji rozwiązań opensource w biznesie.
Prywatnie żona i matka, hodowca i miłośnik kotów, od wielu lat aktywnie uprawiająca wschodnie sztuki walki.
Monika Mączka
Wydział Rozliczeń Operacji i Świadczenia Usług Centrum Operacji Księgowych w lubelskim oddziale Orange Polska SA
Kieruje zespołem, który jest odpowiedzialny za prawidłowe księgowanie dokumentów zobowiązaniowych Spółek Zależnych, a także za negocjowanie, podpisywanie, aneksowania umów i dokonywania opisu faktur dotyczących kosztów mediów: energia elektryczna, woda, ścieki, centralne ogrzewanie, gaz, odpady komunalne. Jako wizjoner entuzjasta potrafi patrzeć na sytuacje globalnie, posiada swobodę w kreowaniu nowych rozwiązań, dąży do znajdowania alternatywnych sposobów działania, podchodzi do nowych zadań z energią i optymizmem. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami i myśli nieszablonowo. Satysfakcja Klienta jest jej motorem do działania.
Michał Rosiak
Ekspert cyberbezpieczeństwa, CERT Orange Polska
Na co dzień bezpieczniak, hobbystycznie – gadżeciarz. Psycholog z wykształcenia, dziennikarz z doświadczenia, ojciec z wyboru, edukator z powołania. Dumny członek zespołu CERT Orange Polska, współautor m.in. CyberTarczy i Bezpiecznego Startera. Konsekwentnie edukuje internautów w zakresie bezpieczeństwa w internecie – słowem, obrazem i technologiami. Kolejne gadżety, które testuje, dodają mu energii do życia, a wrażeniami dzieli się na łamach bloga. W wolnym czasie czyta na Kindlu, ogląda seriale, spędza czas z synami. Gdy robi się ciepło, wybiega na boisko i sędziuje futbol amerykański.
Zbigniew Pudło
Wydział Rozwoju i Ciągłości Procesów Finansowo-Księgowych lubelskim oddziale Orange Polska SA
Łączy technikę z biznesem pracując na początku w strukturach IT Orange – później w ramach Centrum Operacji Księgowych w Lublinie. Obecnie kieruje zespołem rozwoju i ciągłości procesów biznesowych w Centrum Usług Wspólnych Orange w Lublinie. Zespół realizuje zadaniach w procesach wsparcia, administracji biznesowej oraz zarządzania projektami i procesem wytwórczym systemów informatycznych w CUW oraz uczestniczy w projektach korporacyjnych grupy Orange w Polsce oraz za granicą.
Paweł Łukaszczyk
Wydział Rozwoju i Ciągłości Procesów Finansowo-Księgowych Centrum Operacji Księgowych w lubelskim oddziale Orange Polska SA
Inżynier danych, raportów i analiz. Praca z danymi to nie tylko pasja ale codzienne służbowe wyzwania które realizuje na rzecz jednostek biznesowych grupy Orange Polska. Obecnie pracuje w Wydziale Rozwoju i Ciągłości Procesów Finansowych w Centrum Usług Wspólnych Orange w Lublinie. Odpowiada za projektowanie, budowę oraz rozwój i utrzymanie raportów, ekstraktów danych i analiz, realizowanych w głównych systemach klasy ERP – Oracle Fusion Cloud oraz SAP Business Warehouse oraz w narzędziach Business Intelligence. Aktywnie bierze udział w projektach wymagających wsparcia z zakresu dostarczania i integracji danych, budowy narzędzi usprawniających, czy wdrażania nowych technologii.
Fryderyk Lewicki
Ekspert Orange Polska SA
Ekspert z zakresu anten, propagacji fal, ochrony ludzi przed promieniowaniem elektromagnetycznym (PEM) i kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Jest autorem lub współautorem ponad 90 artykułów i referatów w czasopismach i na konferencjach krajowych i zagranicznych oraz 7 patentów w tym 3 europejskich
Michał Brogowski
Wykładowca Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Od ponad 20 zajmuję się grafiką komputerową we wszystkich jej postaciach – od rysowania, ilustrowania, projektowania i grafiki 3D po animację grafikę animowaną i web design.
Łukasz Zawadzki
Student Politechnika Lubelska
Jestem studentem Politechniki Lubelskiej, skupiającym się obecnie na pisaniu pracy magisterskiej. Moje zainteresowania obejmują druk 3D, modelowanie 3D oraz wiele innych dziedzin zaawansowanych technologii. Poza tym, uwielbiam spędzać czas na pływaniu i wędrowaniu po górach.
Urszula Wawrzak
HR Business Partner VRP Consulting
Zajmuje się ulepszaniem strategii HR i dbaniem o dobre samopoczucie #VRPTeam. W swoich codziennych działaniach Ula rozwija współpracę z kierownictwem wyższego szczebla, aby zharmonizować strategie HR z celami i zadaniami naszej organizacji. Stoi na straży zgodności z przepisami prawa pracy, a jej misją jest kultywowanie kwitnącej i pozytywnej kultury pracy. Poza murami biura Ula często przemierza malownicze trasy rowerem, pielęgnuje swoje ukochane rośliny lub zagłębia się w stronach = książek non-fiction.
Dr Kamil Filipek
Kieruje Centrum Sztucznej Inteligencji i Modelowania Komputerowego UMCS
Data scientist, socjolog, przedsiębiorca. Kieruje Centrum Sztucznej Inteligencji i Modelowania Komputerowego UMCS. Wdraża rozwiązania oparte na metodach sztucznej inteligencji w obszarze przetwarzania języka naturalnego (NLP) w polskich oraz zagranicznych firmach technologicznych. Kierownik projektów badawczych finansowanych ze źródeł NCN oraz POIR. Współorganizator spotkań branży Data Science Lublin. Jego zainteresowania naukowe obejmują wpływ technologii cyfrowych na strukturę i funkcjonowanie współczesnych społeczeństw.
Agnieszka Wrońska
Dyrektor Pionu Transformacji Usług, Dyrektor Centrum Obsługi i Operacji w Obszarze Operacji PKO Banku Polskiego
Doświadczony lider instytucji finansowej skoncentrowany na podnoszeniu skuteczności procesów i efektywności kosztowej organizacji w obszarze obsługi i operacji. Manager zorientowany na współpracę i wyniki osiągane przez zespół. Innowator z potwierdzoną umiejętnością tworzenia i rozwijania strategii działania oraz osiągania zakładanych rezultatów z użyciem automatyzacji i robotyzacji procesów. Odpowiedzialna zarówno za poprawę efektywności operacyjnej i kosztowej jak i za sprzedaż produktów consumer finance i ubezpieczeń. Zarządza rozproszonymi, wielozadaniowymi zespołami w strukturze 3k+. Współtworzy strategię banku i prowadzi inicjatywy strategiczne. Promuje w organizacji zarządzanie jakością i jakość zarządzania, przykłada dużą uwagę do budowania nowoczesnej kultury organizacyjnej. Pracuje z pasją i energią kierując się przekonaniem, że “Management is doing things right; leadership is doing the right things.”
Joanna Raczkowska
Dyrektor Biura Robotyzacji Procesów w Departamencie Hiperautomatyzacji Procesów PKO Banku Polskiego
Menedżer z długoletnim stażem w instytucjach finansowych skoncentrowany na łączeniu technologii z biznesem. W PKO Banku Polskim zajmuje się wdrażaniem inteligentnej automatyzacji, czyli połączeniu technologii RPA oraz szeregu innowacyjnych rozwiązań, które składają się na tzw. hiperautomatyzację procesów. Są to np. platformy Low i No Code wykorzystywane do szybkiego budowania procesów z elementami automatyzacji. Razem z ze swoim zespołem specjalistów i ekspertów tworzy zupełnie nową jakość pracy w bankowości, czyli zwiększa wydajność, dokładność i szybkość codziennych operacji w organizacji. Od kwietnia 2023 prowadzi dla pracowników Akademię Robotyzacji, która poprzez edukację i udostępnienie narzędzi bezkodowych, umożliwia samodzielną robotyzację prostszych zadań, wykonywanych na danym stanowisku pracy. Wszystkie te działania realizuje w zgodzie z kulturą DevOps oraz dzięki bliskiej współpracy IT z biznesem i w ramach metodyk zwinnych. Jej mottem w pracy i życiu jest „Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski”.
Diana Wołek
Koordynator ds. komunikacji i marketingu rekrutacyjnego Transition Technologies-Software Sp. z o. o.
Absolwentka informatyki, która odnalazła się w nietechnicznej roli i pracuje z ludźmi – w branży IT, rzecz jasna, bo stara miłość nie rdzewieje! Od ponad 2 lat opiekuje się HR-em, rekrutacjami i marketingiem w firmie Transition Technologies-Software. W wolnym czasie gra w gry, słucha za dużo muzyki i udziela się w wolontariacie dla gryzoni.